9 модни стајлинзи на принцезата Дијана кои се популарни и кај денешните ѕвезди

Тоа што принцезата Дијана го носела во 80-ите и 90-ите години, денес уште е во мода и денешните стилски икони ги продолжија трендовите.

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-01.jpg

Стилот на принцезата Дијана беше секогаш во центарот на вниманието и сите сакаа да го копираат, а многумина тоа го прават до ден-денес.

Модата оттогаш многу се промени, но некои парчиња кои беа дел од стилот на принцезата, до ден-денес може да се најдат во гардероберот на славните личности.

Трендови кои беа дел од стилот на принцезата Дијана, а уште се популарни:

Бисери

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-10.jpg

Комбинација од црвено и виолетово

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-09.jpg

Дуксер

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-08.jpg

Монокини со леопардски принт

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-07.jpg

Син костим

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-06.jpg

Гол грб

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-05.jpg

Фустан на едно рамо

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-04.jpg

Лежерно пуштен елегантен фустан

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-03.jpg

Отворени раменици

9-modni-stajlinzi-na-princezata-dijana-koi-se-popularni-i-kaj-deneshnite-dzvezdi-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg