8 грешки кои жените ги прават кога носат фармерки во зима

Некој би рекол, што може да тргне наопаку кога се носи наједноставното парче облека – фармерки?

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-001.jpg

Сепак, и ова парче облека си побарува внимателно бирање и комбинирање, колку и да ви изгледа „сигурно,“ без никакви шанси да згрешите.

Ова се најчестите 8 грешки кои жените ги прават со џинсот во зима:

1. Ги буткаат фармерките во екстремно високи чизми.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-01.jpg

2. Или спротивно – ги оставаат глуждовите голи.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-02.jpg

3. Бираат еластични, светли модели кои оставаат „летен“ впечаток.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-03.jpg

4. Носат искинати фармерки, кога очигледно е ладно.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-04.jpg

5. Хулахопките под нив не помагаат.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-05.jpg

6. Го злоупотребуваат декорот и деталите.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-06.jpg

7. Не се со соодветна големина и должина, која му одговара на телото.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-07.jpg

8. Носат чевли кои драстично се разликуваат од нијансата на фармерките и визуелно ја пресекуваат ногата.

8-greski-koi-zenite-gi-pravat-koga-nosat-farmerki-vo-zima-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
8 грешки при изборот на чевли (кои може да ви го уништат изгледот) Тесните фармерки и масивните, превисоки чевли не одат најдобро заедно – нозете м...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg