Како изгледа ист фустан на девојка со облини vs. на слаба девојка - кој го носи подобро?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Како изгледа ист фустан на девојка со облини vs. на слаба девојка - кој го носи подобро?

Впечатлив макси кожен фустан кој го исцртува телото... Кој го носи подобро? Ким Кардашијан со раскошните облини или Оливија Кулпо со манекенскиот тип на тело?

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-01.jpg

Некогашната Мис универзум, моделот и актерка Оливија Кулпо (29) се појави со макси кожен фустан од италијанскиот бренд Fendi, со каков пред извесен период ја видовме Ким Кардашијан на настан во Њујорк.

Оливија е манекенски тип на девојка, додека Ким е позната по раскошните облини. На која ѝ прилега подобро?

Разликата е само тоа што Ким додаде и кожени ракавици на стајлингот.

Која го носи подобро фустанот?

Ким Кардашијан

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-12.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-11.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-10.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-09.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-08.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-07.jpg

Оливија Кулпо

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-06.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-05.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-04.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-03.jpg

kako-izgleda-ist-fustan-na-devojka-so-oblini-vs-na-slaba-devojka-koj-go-nosi-podobro-02.jpg

Прочитајте и Слаби vs. девојки со облини: Две Русинки покажуваат како им стојат исти модни парчиња

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово и...
Шик и удобни: Летни ленени фустани Кога температурата ќе надмине 30 степени, размислуваме како на наједноставен нач...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg