Џастин Тимберлејк и уште 14 славни мажи кои и кога одат до продавница се како за на модна писта

Даниел Крег, Нил Патрик Харис и Рајан Рејнолдс се само дел од познатите мажи кои сакаат да изгледаат добро дури и кога завршуваат секојдневни обврски.

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-01.jpg

Познатите личности, и мажите и жените, изгледаат беспрекорно кога се на важен настан, како доделување на некоја награда. Неретко тие се подготвуваат со месеци за ваквите настани и за нивниот изглед се грижи цел тим стилисти.

Доста често славните се и како подвижни реклами за познатите брендови кога се на црвениот тепих и, на некој начин, имаат обврска да изгледаат добро.

Но сепак, скоро сите имаат свој уникатен стил кој го негуваат и кога ги завршуваат секојдневните обврски, а ова не важи само за познатите дами.

И многу мажи од светот на шоу-бизнисот одат на прошетка или до продавница со одлични комбинации.

Дел од нив во продолжение:

Рајан Рејнолдс

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-02.jpg

Даниел Крег

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-03.jpg

Стинг

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-04.jpg

Роберт Дауни Џуниор

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-05.jpg

Еди Редмејн

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-06.jpg

Џеф Голдблум

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-07.jpg

Рами Малек

dzhastin-timberlejk-i-ushte-14-poznati-mazhi-koi-se-oblekuvaat-dobro-i-koga-ne-se-na-crveniot-tepih-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
Популарни летни парчиња што треба да ги избегнувате ако сакате да изгледате елегантно Кроп-топ маичките не се најдобар избор за елегантните модни комбинации, а истото...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg