Зошто изгледате неуредно, иако многу пари вложувате во облека?

Сите сакаме да изгледаме најдобро што можеме, па ако упорно вложувате во нова и квалитетна облека, а не постигнувате подобар ефект, веројатно правите неколку клучни грешки.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-001.jpg

Понекогаш должината на косата или излитеноста на фармерките може да го уништат впечатокот.

Ова се сите такви ситници поради изгледате неуредно, а тоа нема врска со парите кои ги вложувате во изгледот:

1. Лошо одбрана долна облека во пределот на градите.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-01.jpg

2. Претерано тесни фармерки.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-02.jpg

3. Шминка која одблизу изгледа неприродно.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-03.jpg

4. Излитени ѓонови на чевлите.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-04.jpg

5. Фармерки кои се подолги и широки и се собираат над чизмите.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-05.jpg

6. Матирани кармини кои се „собираат“ на пукнатините од усните.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-06.jpg

7. Раширени коленици на панталоните.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-07.jpg

8. Неуредно потстрижана коса, односно нередовна посета на фризерот за кратење.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-08.jpg

9. Избледена облека од перење.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-09.jpg

10. Нечисти врвки на патиките.

zosto-izgledate-neuredno-iako-mnogu-pari-vlozuvate-vo-oblekata-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
8 грешки при изборот на чевли (кои може да ви го уништат изгледот) Тесните фармерки и масивните, превисоки чевли не одат најдобро заедно – нозете м...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg