Практични, едноставни и уникатни: 8 фризури кои ќе доминираат во 2022 година

Новата година бара нови почетоци од секаков вид, па истата е асоцијација за совршено време кое нѐ води директно во фризерските салони.

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 01 630x330.jpg

За разлика од 2021 година која подложеше на техника, оваа година главниот акцент е ставен на стилот. Фразата којашто пркоси е: „инстинктивно потстрижување“.

Оваа техника не е за оние со „слабо срце“, бидејќи истата вклучува фризерско потстрижување на слободна рака, врз основа на размислувањата на фризерот за обликот на лицето и типот на косата на клиентот.

Овој пристап сосема се разликува од типичниот прв пристап со „слика“, каде што клиентот покажува фотографија на славна личност со фризура којашто ја сака.

Со инстинктивното потстрижување, целта и стремежот е уникатната фризура, токму како и нејзиниот носител.

Доминираат фризури кои се лесни за правење и се многу практични, а најдобро од сè - одлично стојат на сите, без разлика на обликот на лицето.

Што се однесува до бојата на косата, сите нијанси на црвено ќе бидат многу популарни, па ако сакате да бидете во центарот на вниманието, тогаш црвената боја е вистинскиот избор за вас.

Во продолжение за вас издвоивме 8 фризури кои ќе доминираат во 2022 година:

Текстурирани слоеви

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 02 630x380.jpg

„Рунтава“ и дива

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 03 630x380.jpg

Мек, заоблен боб

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 04 630x380.jpg

Степенаста коса и аксесоари

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 05 630x380.jpg

Taпи врвови

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 06 630x380.jpg

Боб инспириран од серијата „Сексот и градот“

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 07 630x380.jpg

Долга и слоевита фризура

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 08 630x380.jpg

Елегантна, кратка фризура

Praktichni-ednostavni-i-unikatni-8-frizuri-koi-kje-dominiraat-vo-2022-godina 09 630x380.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Превртено омбре – новата фризура што ги освои девојките низ светот (фото) Во летниот период дамите најмногу сакаат да експериментираат со фризурите, а ова...
Марама - задолжителен моден додаток за секоја елегантна дама, како да ја носите оваа сезона? (фото) Без разлика дали станува збор за колан, впечатлива чанта или марама, внимателно ...
5 совети како долната облека на вас да изгледа префинето и секси (а не кич и невкусно) Внимавајте на деколтето: Ништо не го расипува повеќе визуелниот изглед на жената...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg