Мали трикови со облеката кои прават ефект на визуелно подолги нозе

Нема која жена не би ги продолжила нозете за уште некој сантиметар, кога би можела...

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-01.jpg

Но, ретко која е свесна дека и тоа е возможно (визуелно), со бирањето и комбинирањето на правилна облека.

Овие 8 трикови ќе ви помогнат во мисијата „да имам подолги нозе“:

1. Ременот секогаш нека биде на самиот раб каде што завршува струкот од панталоните.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-01.jpg

2. Преферирајте панталони со висок струк.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-02.jpg

3. Шлицот на здолништето визуелно ги издолжува нозете.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-03.jpg

4. Предност дајте им на кошулите со V деколте.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-04.jpg

5. Ременот од палтото врзувајте го над половината.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-05.jpg

6. Сакото нека завршува над колковите.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-06.jpg

7. Одбирајте што подолги капути и мантили.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-07.jpg

8. Секогаш е попаметно да одберете долги панталони, отколку со ¾ ногавици.

mali-trikovi-so-oblekata-so-efekt-na-vizuelno-podolgi-noze-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
12 ситници во изгледот кои играат улога за впечатокот кој го оставате Облеката во излогот секогаш изгледа беспрекорно, но дури и тоа не значи дека на ...
10 модни парчиња кои може да ги носите во есен (наместо фармерки) за да изгледате стилски Црните кожени панталони и плисираното здолниште се одлични за еснеските денови -...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg