8 грешки во изгледот заради кои оставате впечаток дека не се грижите за себе

Никој не вели дека строго треба да се следат најновите модни правила, кои инаку се менуваат на секои 2 до 3 месеци, туку дека постојат клучни детали по кои луѓето проценуваат колку се грижите за себе.

9-greski-zaradi-koi-izgledate-kako-da-ne-se-grizite-za-sebe-001.jpg

50% од луѓето ќе ве проценат според тоа како изгледате, па ако сакате да имате добар старт на сите познанства, избегнувајте ги овие грешки:

1. Внимавајте на должината на панталоните.

28e1cc59f9b87c50509b8e0fdd.jpg

2. Не носете пудра која не одговара на нијансата на вратот.

342c8d567498f40bf7a72ab11e.jpg

3. Избегнувајте големи принтови и мешање на повеќе шари.

6b88e5523d8b012527740a27c1.jpg

4. Облекувајте се претставително.

319c875b86be2446371bc66003.jpg

5. Земете ја предвид вашата фигура на тело.

be03bc535d88efc303ec59c072.jpg

6. Не носете бои кои ви го избледуваат тенот.

08cd8e572dac1e762325af2728.jpg

7. Очилата се бираат според обликот на лицето.

8c668553649edfaededea0049c.jpg

8. Не носете градник кој ве стега на грбот, односно одберете поголем број.

d20aed540484cb2e70ba69c332.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
8 грешки при изборот на чевли (кои може да ви го уништат изгледот) Тесните фармерки и масивните, превисоки чевли не одат најдобро заедно – нозете м...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg