2-годишната Дариа од Пробиштип е мини модна икона на Инстаграм

„Пред да ја имам Дариа многу сакав да се дотерувам и да експериментирам со несекојдневни парчиња облека, па слободното време по раѓањето на Дариа си го направи своето и почнав ова хоби да го практикувам и со ќерка ми“, открива мајката на малата Дариа за CRNOBELO.com.

2-godishnata-daria-od-probishtip-e-mini-modna-ikona-na-instagram-01.jpg

Ако го погледнете Инстаграм профилот на Дариа, ќе видите дека ова 2-годишно девојче од Пробиштип е мини модна икона.

Таа има повеќе од 4.000 следбеници на профилот и со помош на својата мајка презентира разни модни комбинации.

Мајката на Дариа за CRNOBELO.com открива:

„Профилот е отворен пред околу една година, најпрво како хоби, за подоцна да почнеме да остваруваме и соработки. Идејата дојде спонтано, како резултат на мојата опсесија со модни комбинации и стилови.

Пред да ја имам Дариа многу сакав да се дотерувам и да експериментирам со несекојдневни парчиња облека, па слободното време по раѓањето на Дариа си го направи своето и почнав ова хоби да го практикувам и со ќерка ми.

А и реално, многу малку е застапена модата за деца кај нас, па сакав на некој начин да бидеме модна инспирација и за други мајки.“

Фотографии од модните комбинации на Дариа:

https://www.instagram.com/p/CXnpacIMwZC/

https://www.instagram.com/p/CYbZApeM6DJ/

https://www.instagram.com/p/CXZjTj_MVEr/

https://www.instagram.com/p/CWkdRgMMDuP/

https://www.instagram.com/p/CWdDO7eBM0O/

https://www.instagram.com/p/CWGvAk6LTxJ/

https://www.instagram.com/p/CWAjLiQsUf6/

https://www.instagram.com/p/CV7oZxKsjFs/

https://www.instagram.com/p/CVs9o32sYKL/

https://www.instagram.com/p/CVsV4ffM-1u/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Модна инспирација: Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил (фото) Од тренди комбинациите на Милена Танаскоска до безвременските комбинации на Алек...
Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg