Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


2-годишната Дариа од Пробиштип е мини модна икона на Инстаграм

„Пред да ја имам Дариа многу сакав да се дотерувам и да експериментирам со несекојдневни парчиња облека, па слободното време по раѓањето на Дариа си го направи своето и почнав ова хоби да го практикувам и со ќерка ми“, открива мајката на малата Дариа за CRNOBELO.com.

2-godishnata-daria-od-probishtip-e-mini-modna-ikona-na-instagram-01.jpg

Ако го погледнете Инстаграм профилот на Дариа, ќе видите дека ова 2-годишно девојче од Пробиштип е мини модна икона.

Таа има повеќе од 4.000 следбеници на профилот и со помош на својата мајка презентира разни модни комбинации.

Мајката на Дариа за CRNOBELO.com открива:

„Профилот е отворен пред околу една година, најпрво како хоби, за подоцна да почнеме да остваруваме и соработки. Идејата дојде спонтано, како резултат на мојата опсесија со модни комбинации и стилови.

Пред да ја имам Дариа многу сакав да се дотерувам и да експериментирам со несекојдневни парчиња облека, па слободното време по раѓањето на Дариа си го направи своето и почнав ова хоби да го практикувам и со ќерка ми.

А и реално, многу малку е застапена модата за деца кај нас, па сакав на некој начин да бидеме модна инспирација и за други мајки.“

Фотографии од модните комбинации на Дариа:

https://www.instagram.com/p/CXnpacIMwZC/

https://www.instagram.com/p/CYbZApeM6DJ/

https://www.instagram.com/p/CXZjTj_MVEr/

https://www.instagram.com/p/CWkdRgMMDuP/

https://www.instagram.com/p/CWdDO7eBM0O/

https://www.instagram.com/p/CWGvAk6LTxJ/

https://www.instagram.com/p/CWAjLiQsUf6/

https://www.instagram.com/p/CV7oZxKsjFs/

https://www.instagram.com/p/CVs9o32sYKL/

https://www.instagram.com/p/CVsV4ffM-1u/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

2-годишно девојче од Скопје е мала модна икона на Инстаграм (фото) Доброосмислени аутфити и талент за позирање, запознајте ја малата Фрида од Скопј...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Модерните девојки ги поместија границите – на плажа се оди во аутфити како за на модна писта (фото) Критериумите за мода на плажа дефинитивно се поместени – девојките одат средени ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg