10 стилски трикови на Скандинавките, кои девојките кај нас се плашат да ги практикуваат

Скандинавската мода не е едноставна, како што многумина мислат и не се сведува на пар стари фармерки и обична блуза.

10-stilski-trikovi-na-skandinavkite-koi-kaj-nas-ne-se-praktikuvaat-001.jpg

На пример, жените во Данска полека, но сигурно ја добиваат титулата за најумешни во комбинирањето на улични парчиња облека.

Кои се тајните и триковите на Скандинавките, кои кај нас не се практикуваат?

1. Не се плашат од боите, независно дали е лето или зима.

10-stilski-trikovi-na-skandinavkite-koi-kaj-nas-ne-se-praktikuvaat-1.jpg

2. Носат широки и комотни фустани, а не мини.

10-stilski-trikovi-na-skandinavkite-koi-kaj-nas-ne-se-praktikuvaat-2.jpg

3. Практикуваат чиста кожа во комбинација со големи очила за сонце, наместо комплетна шминка.

10-stilski-trikovi-na-skandinavkite-koi-kaj-nas-ne-se-praktikuvaat-3.jpg

4. Ткаенините кои се комбинација од повеќе шари и бои не се само за дома, туку и за на облеката.

10-stilski-trikovi-na-skandinavkite-koi-kaj-nas-ne-se-praktikuvaat-4.jpg

5. Знаат како правилно се носи животински принт.

10-stilski-trikovi-na-skandinavkite-koi-kaj-nas-ne-se-praktikuvaat-5.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg