Потпетици за танц на шипка и уште 8 пати кога славните дами оставиле впечаток со чудниот избор на чевли

Ким Кардашијан – во првата бременост уште не беше модна икона и направи погрешен избор за транспарентните сандали кои не ѝ прилегаа на отечените стапала.

porno-potpetici-i-ushte-8-pati-koga-slavnite-dami-ostavile-vpechatok-so-chudniot-izbor-na-chevli-01.jpg

Најчесто прават совршени модни избори и вистински потези, но понекогаш знаат да погрешат.

Ситуации кога славните дами оставиле впечаток со чудниот избор на чевли:

Блејк Лајвли – на култните Manolo Blahnik чевли, белите украси им ги обои црвени со лак за нокти, за монохроматски изглед, а потоа ѝ се извинуваше на дизајнерската куќа.

porno-potpetici-i-ushte-8-pati-koga-slavnite-dami-ostavile-vpechatok-so-chudniot-izbor-na-chevli-02.jpg

Ел Фeнинг – чевли со потпетица што наликува на скршено и растечено јајце.

porno-potpetici-i-ushte-8-pati-koga-slavnite-dami-ostavile-vpechatok-so-chudniot-izbor-na-chevli-03.jpg

Лејди Гага – со чизми со потпетици за клубски танц на шипка од 23 сантиметри, на кои ретко кој би се осмелил да се движи.

porno-potpetici-i-ushte-8-pati-koga-slavnite-dami-ostavile-vpechatok-so-chudniot-izbor-na-chevli-04.jpg

Анџелина Џоли – се појави со уникатни чевли кои ги креираше во соработка со Christian Louboutin, на кои највпечатлив дел им е уникатната потпетица со „злобен изглед“ – ги носеше на целата промотивна турнеја за филмот „Maleficent“.

porno-potpetici-i-ushte-8-pati-koga-slavnite-dami-ostavile-vpechatok-so-chudniot-izbor-na-chevli-05.jpg

Хелена Бонам Картер – на Златните Глобуси во 2011 се појави со еден црвен и еден зелен чевел и истакна дека модата е фантазија и сè е дозволено.

porno-potpetici-i-ushte-8-pati-koga-slavnite-dami-ostavile-vpechatok-so-chudniot-izbor-na-chevli-12.jpg

Уште 4 славни дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg