„Имам 18 години, слушам рок и не сакам модерна облека – ауфитите ми се како од 70-тите“

„Немам проблем со модерната облека, само сметам дека луѓето треба да го носат тоа во што им е удобно. Сите на училиште ми велеа дека ја слушам музиката на мојот татко и мислеа дека сум малку чудна.“

imam-18-godini-slusham-rok-i-ne-sakam-moderna-obleka-aufitite-mi-se-kako-od-70-tite-01.jpg

Изи Ален е 18-годишна девојка од Велика Британија која е вљубеник во модниот стил од 70-тите и со помош на винтиџ работи си креира стајлинзи во тој дух.

Вљубена е во рок музиката и не сака да биде модерна тинејџерка која следи актуелни модни трендови, туку сака да биде уникатна и своја.

„Сите на училиште ми велеа дека ја слушам музиката на мојот татко и мислеа дека сум малку чудна“, вели Изи.

„И да, вистина е дека мојот 54-годишен татко Ричард е тој кој ме запозна со рок музиката од 80-тите, но јас се вљубив во неа. Од Whitesnake до The Beatles, тоа е тоа што ме интересира.

Како растев така почнав да носам гардероба инспирирана од 70-тите. Поудобно ми е отколку во модерни парчиња облека, иако се случува луѓето да зјапаат во мене.

Дури и фризурата си ја направив во тој стил.

Немам проблем со модерната облека, само сметам дека луѓето треба да го носат тоа во што им е удобно.“

Стајлинзите на Изи:

https://www.instagram.com/p/Ca5LS2SswQy/

https://www.instagram.com/p/CaaVWxosA7M/

https://www.instagram.com/p/CaVVrvGMjtN/

https://www.instagram.com/p/CXtpCNdMZcL/

https://www.instagram.com/p/CV5xkiJME6b/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ 5 трендови од модните писти за 2023-та XXL парчињата облека повторно ќе биде ИН, но кои се новите трендови за 2023?Модн...
10 работи што некогаш ги носевме во лето, а сега треба да ги исфрлиме од нашиот плакар Тесната облека е вистински непријател на летните горештини. Избегнувајте парчиња...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
Најпознатите модни додатоци на сите времиња – колку од нив поседувате? Од бисери на Коко Шанел до омилените чевли „Маноло Бланик“ на Кери Бредшо, не по...
Немојте секогаш да користите машина за сушење и уште 6 трикови со кои облеката ќе ви трае многу подо... Немојте непотребно да ја перете облеката на високи температури, кога сте во можн...
Си заминала од Србија во 90-тите, омажена е за британски бизнисмен – Која е Роксанда Илинчиќ, српска... „Кон крајот на 90-тите години немаше греење, па на факултет одев со шише топла в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg