10 популарни начини за носење кошула – што функционира, а што не?

Некои од најпопуларните начини за носење обична кошула што ги гледаме кај инфлуенсерките не се најпрактични во реалноста.

10-popularni-nachini-za-nosenje-koshula-shto-funkcionira-a-shto-ne-01.jpg

ТикТок и Инстаграм се преплавени со видеа од девојки кои покажуваат илјадници начини за носење обична кошула.

Но, додека сите изгледаат добро на фотографија, дел од нив не се практични.

Кои популарни трикови функционираат, а кои не?

Прв начин

Ова е еден од поедноставните начин на листава и може да изгледа навистина добро. Треба да ги оставите долните копчиња откопчани и делумно да ја пикнете кошулата во панталоните, како на фотографијата.

10-popularni-nachini-za-nosenje-koshula-shto-funkcionira-a-shto-ne-02.jpg

Втор начин

Уште еден функционален трик што одзема малку време. Едноставно, превиткајте ја јаката кон внатре за да ја скриете.

10-popularni-nachini-za-nosenje-koshula-shto-funkcionira-a-shto-ne-03.jpg

Трет начин

Одличен начин да ја претворите кошулата во парче за лежерна комбинација.

Закопчајте ги горните копчиња, а долниот дел од кошулата пикнете го во фармерките одзади.

10-popularni-nachini-za-nosenje-koshula-shto-funkcionira-a-shto-ne-04.jpg

Четврти начин

Со овој едноставен трик можете визуелно да го промените кројот на кошулата. 

Закопчајте го само горното копче, а потоа пикнете ја кошулата во фармерките малку накриво.

10-popularni-nachini-za-nosenje-koshula-shto-funkcionira-a-shto-ne-05.jpg

Петти начин

Идејата е да ја претворите долгата кошула во кроп-топ модел. Треба да ги закопчате само двете горни копчиња, а долниот дел од кошулата да го пикнете под горниот.

Но, ова изгледа многу неуредно.

10-popularni-nachini-za-nosenje-koshula-shto-funkcionira-a-shto-ne-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...
Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото) Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg