Розовите „Барби“ фустани се хит ова лето – кои домашни и странски ѕвезди се појавија во нив? (фото)

Додека светот со нетрпение го очекува новиот Barbie филм во кој главните улоги ги имаат Марго Роби и Рајан Гослинг, малите розови фустани и воопшто розовите аутфити инспирирани од популарната кукла ги освоија светските, но и нашите домашни ѕвезди.

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-01.jpg

Додека сѐ уште никој не знае за што говори најновиот филм Barbie, редовно кружат фотографии на кои можеме да ги забележиме Марго Роби и Рајан Гослинг во изданија инспирирани од пластичната кукла со која пораснаа многу генерации наназад.

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-02.jpg

Се чини дека „барби треската“ почнува да се шири масовно и кај сите познати личности, па така голем број од нив сѐ почесто се појавуваат во слични аутфити.

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-03.jpg

Меган Фокс и нејзиниот свршеник Машин Ган Кели се појавија во издание како Барби и Кен, сестрите Кардашијан исто така одлучија да го промовираат овој изглед, а истото го направија и српската манекенка Софија Мило, но и нашата пејачка Теа Трајковска.

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-04.jpg

Во продолжение погледнете кои светски и наши ѕвезди ова лето се појавија во Барби аутфити:

Меган Фокс

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-05.jpg

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-06.jpg

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-07.jpg

Клои Кардашијан

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-08.jpg

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-09.jpg

Ким Кардашијан

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-10.jpg

Лизо

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-11.jpg

Хејли Бибер

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-12.jpg

Софија Мило

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-13.jpg

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-14.jpg

Теа Трајковска

rozovite-barbi-fustani-se-hit-ova-leto-koi-domashni-i-stranski-dzvezdi-se-pojavija-vo-niv-foto-15.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
10 ѕвезди кои си ја нашле модната формула и не ја менуваат Секој си има омилено парче облека или омилен модел на фустан и одбива да го пром...
Како да ги комбинирате фустаните со животински принт за да не бидете нападни? Ако сакате сите очи да бидат вперени во вас, никогаш нема да погрешите со животи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg