Сите фустани на Кејт Мидлтон од српската дизајнерка Роксанда Илинчиќ, вклучувајќи ја и последната креација на Вимблдон (фото)

Финалето на 10 јули го заокружи овогодишниот Вимблдон со триумфалната победа на Новак Ѓоковиќ. Но, покрај победникот, оваа година вниманието на сите го привлече војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic-01.jpg

На женското финале во тенис на Вимблдон, Кејт се појави во елегантен жолт фустан дизајниран од српската дизајнерка Роксанда Илинчиќ.

Долгиот жолт фустан со истакнат струк, кратки ракави и голема панделка на левото рамо беа главните карактеристики на креацијата на Роксанда направена специјално за војвотката.

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (8).jpg

Префинетиот модел на фустанот дојде до полн израз кога Кејт Мидлтон излезе од трибините за да ѝ го додели победничкиот пехар на Елена Рибакина. 

Нејзиниот избор на фустан за Вимблдон не изненади премногу, бидејќи Кејт одамна е запознаена со работата на Роксанда дури и пред овој настан.

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (4).jpg

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (3).jpg

Роксанда Илинчиќ (47) е српска модна дизајнерка со седиште во Лондон, Англија. Таа е сопственик на моден бренд кој го носи нејзиното име, а го претстави во 2005 година на модната недела во Лондон.

Ова се само дел од креациите на талентираната српска дизајнерка, кои војвотката од Кембриџ ги носела на други свечености:

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (7).jpg

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (6).jpg

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (2).jpg

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (5).jpg

Site-fustani-na-kejt-Midlton-so-potpis-na-Roksanda-Ilincic (1).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предлог комбинации со сатенски фустан – совршеното парче облека за топлите летни денови (фото) Фустанот од сатен е совршен за во лето бидејќи речиси и да не го чувствувате на ...
Кејт носи ѓердан на Елизабета, а Меган обетки кои таа ѝ ги подарила – како дамите ѝ оддадоа почит на... На погребот на кралицата Елизабета, кралските дами носеа парчиња накит со кои ѝ ...
Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото) Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg