„Од скитник во дама“ – Чипката и тантелата се повторно во мода (фото)

Легендарната Коко Шанел еднаш изјавила дека „еден од најлесните начини да се претворите од скитник во дама е да носите фустан од тантела“. Тантелата е еден од најлуксузните материјали, а ѝ прилега речиси на секоја жена, без разлика на возраста и обликот на телото.

Chipkata-i-tantelata-se-povtorno-vo-moda-01.jpg

Оваа сезона најпопуларна е хекланата чипка. Моделите од овој тип на чипка можат да се носат на свечените настани како што се свадби, но и во секојдневни ситуации и лежерни пригоди.

Вториот тип којшто е во мода оваа сезона, а и припаѓа на оваа префинета рачна изработка е тантелата.

Што мислите вие за модните парчиња со чипка и тантела? Дали се дел од вашиот гардеробер?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Предлог комбинации со сатенски фустан – совршеното парче облека за топлите летни денови (фото) Фустанот од сатен е совршен за во лето бидејќи речиси и да не го чувствувате на ...
Романтични фустани со чипка – парче облека со кое секогаш ќе изгледате женствено (фото) Чипката ѝ додава доза женственост на секој модна комбинација, без разлика дали ќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg