„Sahara Resort“ - луксузен бич бар во бохо стил на 30km од Солун (фото)

Будење со утринско кафе и бранови, потоа уживање во некој од специјалитетите на кујната и завршување на денот со освежителен коктел во неверојатна атмосфера под сонцето – звучи примамливо, нели? На само 20 минути возење од Солун се наоѓа еден од најубавите грчки бич барови.

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-01.jpg

За оние кои сакаат викендите да ги поминат покрај море, а да не возат многу далеку, плажите во околината на Солун се идеални.

Еден од најголемите и најубавите бич барови во Грција е Sahara Resort, лоциран на идилична плажа со ситен, златен песок, на само 20 минути возење од центарот на Солун.

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-06.jpg

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-07.jpg

Уреден е во луксузен, уникатен и специфичен бохо стил, атмосферата секогаш е пријатна, а нуди голем избор на пијалаци и кулинарски специјалитети, како и забава за сечиј вкус.

Погледнете повеќе фотки од оваа сончева оаза и испланирајте го следното викенд патување или летување:

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-08.jpg

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-09.jpg

Продолжува на следната страница... Би можело да ве интересира:

Локал близу IKEA во Солун со коктел бар, плажа и детско игралиште - за со друштво или со деца (фото)... На излезот од Солун, во близина на IKEA се наоѓа Ergon Agora, уникатен локал кој...
Ивана од Скопје: „Работев како фотограф на брод, крстарев низ француските Кариби - што ме воодушеви ...  Досега имам посетено многу поморски градови, пристаништа, популарни монден...
Фото-прошетка низ најголемата природна цветна градина во светот – има над 150 милиони цвеќиња, се на... Секоја нова сезона ја отвора вратата за свежи и возбудливи теми во „Miracle Gard...
8 најубави плажи во Хрватска за одмор со мали деца На кои плажи во Хрватска морето е најчисто, плитко, а има и голем број активност...
Паролдо: Вошебно италијанско село во кое се верува дека живеат вештерки (фото) Паролдо има околу 230 жители, а постојат легенди дека во волшебното село живееле...
Обичаи при посета на манастирот Острог во Црна Гора - што треба да понесете и како да се однесувате? Во манастирот не се доаѓа со голи раце и нозе. Верниците ги оставаат своите личн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg