Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


„Sahara Resort“ - луксузен бич бар во бохо стил на 30km од Солун (фото)

Будење со утринско кафе и бранови, потоа уживање во некој од специјалитетите на кујната и завршување на денот со освежителен коктел во неверојатна атмосфера под сонцето – звучи примамливо, нели? На само 20 минути возење од Солун се наоѓа еден од најубавите грчки бич барови.

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-01.jpg

За оние кои сакаат викендите да ги поминат покрај море, а да не возат многу далеку, плажите во околината на Солун се идеални.

Еден од најголемите и најубавите бич барови во Грција е Sahara Resort, лоциран на идилична плажа со ситен, златен песок, на само 20 минути возење од центарот на Солун.

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-06.jpg

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-07.jpg

Уреден е во луксузен, уникатен и специфичен бохо стил, атмосферата секогаш е пријатна, а нуди голем избор на пијалаци и кулинарски специјалитети, како и забава за сечиј вкус.

Погледнете повеќе фотки од оваа сончева оаза и испланирајте го следното викенд патување или летување:

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-08.jpg

luksuzen-bich-bar-vo-boho-stil-na-30km-od-solun-za-site-vikendi-i-letuvanja-foto-09.jpg

Продолжува на следната страница... Би можело да ве интересира:

Луксузен ресорт е егзотичен рај во Индонезија (фото) На што помислувате кога ќе го чуете поимот луксузен хотел? Дали е тоа место со о...
Предлог дестинации во Македонија за незаборавни викенд доживувања (за вљубениците во природа) Каде ќе се патува викендов? Што ќе се прави? Ова се неколку прашања што сите пос...
Носталгија по детството во викендичката блиску Куманово – месен леб, музика од грамофон и легенди за... Постојат места кои се отвораат како портал и нè враќаат во нашите спомени од дет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg