Замрзната Венеција - како од бајките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Замрзната Венеција - како од бајките

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-povekjeГрадот на каналите – Венеција оваа зима заради ниските температури се претвора во „градот на мраз“. За прв пат после 20 години Венецијанската лагуна...


...е замрзната. Вапорето (такси на вода) едвај се движи низ полузамрзнатите канали. Гондолите се покриени со снежна покривка.

Сепак туристите се упорни и не одолеваат на прошетка со гондола низ каналите.

И покрај студот и мразот, Венеција изгледа како од бајка.

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-1

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-2

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-3

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-4

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-5

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-6

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-8

zamrznata-venecija-kako-od-bajkite-9

 

Би можело да ве интересира:

Скриен бисер во Грција: Островот Евиа Грчките острови се популарни секаде низ светот и за многумина претставуваат прв ...
Будимпешта и нејзините скриени локации Постојат градови во светот на кои одново им се навраќаме. Иако ги имаме посетено...
Луксузен ресторан среде железничката станица во Париз кој вреди да се посети Луксузниот ресторан наречен “Le Train Bleu“ се наоѓа во Gare de Lyon, спектакула...

Најчитани неделава