Како изгледа едно ноќевање во Бурџ Ал Араб, хотелот со 7 ѕвезди?


Како изгледа едно ноќевање во Бурџ Ал Араб, хотелот со 7 ѕвезди?

Златни iPad уреди во секоја соба, огромен кревет и 17 типови на перници кои можете да ги одберете од мени... Така изгледа вистинскиот луксуз кој може да се доживее во Бурџ Ал Араб, еден од 6-те хотели со 7 ѕвезди.

edna-nokj-vo-burdz-el-arab-hotelot-so-7-dzvezdi-001.jpg

Овој хотел е дизајниран како едро за да ја симболизира наутичката историја на Дубаи, а неговата карактеристична силуета стана симбол на нацијата.

Од неодамна, на посета била повикана новинарката Беки Пембертон од MailOnline да провери сама и да одреди пред целиот свет дали овој хотел е префинет и софистициран или нешто сосема друго.

Од аеродромот таа била возена во приватен Ролс Ројс.

„Кога пристигнав во лобито на хотелот имав можност да видам прекрасни фонтани кои се издигнуваат до кровот на хотелот. Таму е сместен воздушниот паркинг за хеликоптери, а од сите страни можев да видам само скапи продавници и интересни работи“ – вели Пембертон.

Потоа таа пристигнала во нејзината соба за која вели дека е се, но само една обична соба не. Попрецизен би бил зборот апартман во кој имате сè што ви е потребно за до крајот на животот како и слатки изненадувања на секој чекор.

Погледнете каков изгледа можноста да поминете една ноќ во овој хотел со 7 ѕвезди:

Би можело да ве интересира:

10 мистерии зад познатите туристички атракции за кои 90% од луѓето не знаат Постојат многу познати ремек-дела и туристички атракции низ светот кои добро ги ...
Тајни на хотелите кои вработените ги премолчуваат Сместувањето е една од најважните работи за време на летниот одмор. На крајот од...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични зимски фотки Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg