Одбрани најдобрите 25 хотели за 2016-та според TripAdvisor


Одбрани најдобрите 25 хотели за 2016-та според TripAdvisor

Откако TripAdvisor ги објави најубавите дестинации за 2016-та година кои треба да ги посетите, на ред се луксузните хотели во кои ќе се чувствувате како да го живеете сонот.

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-001.jpg

Очекувано, повеќето се на тропски, егзотични дестинации и без сомневање секој кој ќе успее да ги посети сите 25 хотели е среќен човек.

Започнете со чкрткање на листата што поскоро:

1. Umaid Bhawan Palace Jodhpur, Џодпур, Индија

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-12.jpg

2. Shinta Mani Resort, Сием Рип, Камбоџа

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-13.jpg

3. Bellevue Syrene, Соренто, Италија

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-14.jpg

4. Hanoi La Siesta Hotel & Spa, Ханој, Виетнам

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-15.jpg

5. Achtis Hotel, Афитос, Грција

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-16.jpg

6. Belmond Le Manoir aux Quat'Saisons, Грејт Милтон, Велика Британија

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-17.jpg

7. Mirihi Island Resort, Мирихи, Малдиви

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-18.jpg

8. Bucuti & Tara Beach Resort Aruba, Палм Бич, Аруба

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-19.jpg

9. Calabash Luxury Boutique Hotel & Spa, Ланс аукс Епинес, Гренада

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-20.jpg

10. Hotel Ritta Hoppner, Грамадо, Бразил

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-21.jpg

11. Gili Lankanfushi Maldives, Ланканфуши, Малдиви

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-22.jpg

12. Canaves Oia Hotel, Оиа, Грција

odbrani-najdobrite-25-hoteli-za-2016-ta-spored-tripadvisor-23.jpg

Останатите 13 хотели се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топ 10 плажи во Грција со необичен изглед за поинакво летно искуство Покрај широките плажи на кои може да уживате цел ден, или плажите со барови каде...
Дестинации за момци: Во кои земји жените најмногу им приоѓаат на мажите? На Американките не им е тешко да му дадат некому до знаење дека им се допаѓа. До...
Фуроре: Село во Италија кое „не постои“ Фуроре е село во Италија кое е дел од провинцијата Салерно во регионот Кампанија...

Спонзорирани линкови: