Во јули во Бразил, во март на Сицилија: Lonely Planet открива во кој месец каде да патувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Во јули во Бразил, во март на Сицилија: Lonely Planet открива во кој месец каде да патувате

Одбирањето на следната дестинација не би требало да зависи само од цените. Внимателно треба да ја проучите сезоната и што точно се случува таму во периодот кога патувате.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-1.jpg

Сигурно не сакате да дадете мало богатство за авионскиот лет и сместувањето, а да не доживеете ништо освен хотелската соба.

Lonely Planet состави листа со предлози за секој месец:

Јануари

Уганда, Флорида, Швајцарија, Сиднеј, Словенија, Керала во Индија, Гренада, Хоншу во Јапонија, Гватемала и Антарктичкиот Полуостров.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-2.jpg

Февруари

Ибица, Гамбија, Мичоакан во Мексико, околу Индискиот Океан, Камбоџа, Сингапур, Хаити, Венеција и Квебек.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-3.jpg

Март

Сицилија, Кипар, Јужна Африка, Тирол во Австрија, Малдиви, Чиле, Костарика, Банф во Канада, Савана во САД, Шри Ланка, Малезија и Тринидад и Тобаго.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-4.jpg

Април

Панама, Филипини, Хоукс Бег во Нов Зеланд, на Алпите, на езерото Дистрикт, Белизе, Мелбурн, Брисел, Непал, Св. Луција и Андалузија во Шпанија.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-5.jpg

Мај

Бермуди, Самоа, Мароко, Перу, Корнвол, Северниот Остров на Нов Зеланд, Лоара во Франција, Израел, Прага, Куба, Јужна Намибија и на брегот Амалфи во Италија.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-6.jpg

Јуни

Гренланд, Јамајка, Иран, Сардинија, Кејп Код, Лисабон, Јосемити, Бора Бора, Канада Карпестите Планини, Замбија и Руанда.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-7.jpg

Јули

Монголија, Алјаска, Јапонија, Занзибар, Хималаите, Азорските Острови, Антигва или Шварцвалд во Германија.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-8.jpg

Август

Исланд, Замбија, Малави, Софија Бугарија, Ко Самуи во Тајланд, Берлин, Нова Шкотска во Канада, Шведска, Еквадор, вински регион Шампањ во Франција, Турција и Папуа Нова Гвинеја.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-9.jpg

Септември

Патот на свилата во централна Азија, Коста Брава, Тибет, Грузија, Јужна Кореја, Јужна Африка, Прованса, Аризона, Вермонт и Суматра и Јава во Индонезија.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-10.jpg

Октомври

Фиџи, Сејшели, Словачка, Лион, Боливија, Коста Верде во Бразил, Ново Мексико, шкотскиот Хајленд, Њујорк и Тајван.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-11.jpg

Ноември

Никарагва, Кајмански Острови, на планините Симиен во Етиопија, Костарика, Токио и Хоншу, Јужна Африка, Орегон, Непал, Данидн во Нов Зеланд, Рука во Финска и Хонг Конг.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-12.jpg

Декември

Свети Винсент и Гренадини, Андаманските Острови, Лаос, Сенегал, Сан Себастијан, Микронезија и Тенерифе.

vo-juli-vo-brazil-vo-mart-na-sicilija-lonely-planet-otkriva-vo-koj-mesec-kade-da-patuvate-13.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Убавините на Шпанија покрај Барселона: Лорет де Мар и Санта Сузана Шпанија е земја која има прекрасни градови и неверојатни места кои вреди да се п...
Одмор во Порторико – што да посетите? Кога ќе се спомнат Карибите, прво нешто што ни паѓа на ум на сите, се Бахамите и...
30 егзотични дестинации идеални за меден месец На секој пар после месеците напорно планирање на настанот, му треба малку одмор ...