Афитос - грчко селце кое нуди неповторлив поглед
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Афитос - грчко селце кое нуди неповторлив поглед

Афитос е традиционално грчко селце, лоцирано на Касандра, Халкидики, само 83 километри од Солун.

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-001.jpg

Она по што е посебно прочуено е фантастичниот поглед кој го нуди од шеталиштето кон Торонеос заливот.

Афитос се протега на рид веднаш над брегот, а голем дел од куќичките не се модернизирани, па тоа создава еден поинаков шмек.

Во идеална хармонија со природната убавина, таму ќе пронајдете плажи, барови и ресторанчиња од кои едноставно нема да сакате да се заминете.

Ако се одлучите летово да се упатите кон Афитос, обидете се да ги посетите следниве неколку места:

Liosi Beach Bar

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-1.jpg

NOTOS All Day Cafe Bar

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-2.jpg

Lime Beach Bar

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-3.jpg

Sparos Meze Bar

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-4.jpg

Thea Thalassa

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-5.jpg

Oceanides

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-6.jpg

Soboro Beer Bar & Restaurant

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-7.jpg

Imeros Cocktail Bar

afitos-grcko-selce-koe-nudi-nepovtorliv-pogled-8.jpg

Фото-прошетка која ќе ве убеди каде треба да се најдете ова лето:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 причини зошто да ја посетите Франција во зима Доколку планирате да ја посетите Франција, зимскиот период е одличен за оваа дес...
7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да ...
10 надреално убави места во светот - сон на секој патник Светот е преполн со толку многу прекрасни места кои треба да се видат барем една...