Доколку се најдете во Малта: Задолжително запливајте во овие 6 базени
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Доколку се најдете во Малта: Задолжително запливајте во овие 6 базени

Во овој период од годината најопасно е да помирисате крема за сончање додека не сте на одмор. Тогаш неминовно ги затворате очите и сè што замислувате е море, плажа, сонце и коктели.

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-01.jpg

Во секој случај би се задоволиле и со пливање во огромен базен на отворено, а очигледно Малта го нуди и едното и другото.

Мирно тиркизно пространство кое ве мами да запливате и да заборавите на сите грижи. Инфинити базени, а последниот е чудо на природата која самата решила да создаде базенче со помош на карпите.

Погледнете ги базените на отворено во Малта, а ние веќе ја претпоставуваме желбата која ја замислувате во моментов:

Cafe del Mar – Buġibba

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-02.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-03.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-04.jpg

Kuya Beach – Sliema

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-05.jpg

The Reef Club at The Westin Dragonara Resort - St. Julian's 

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-06.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-07_copy.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-08.jpg

The Palace infinity pool – Sliema

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-09.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-10.jpg

Surfside Lido – Sliema

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-11.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-12.jpg

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-13.jpg

L-Ahrax

Dokolku-se-najdete-vo-Malta-zadolzitelno-zaplivajte-vo-ovie-6-otvoreni-bazeni-14.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да ...
Што да правите ако се најдете на отворено море? Сите обожаваме плажи и се обидуваме барем еднаш во годината да отидеме на море. ...
Како од сликовница - Топ 10 зимски дестинации во Европа (фото) Зимската сезона е прекрасна, но магијата некаде блеска многу посилно отколку во ...

Најчитани неделава