19 најубави селца во Италија кои вреди да ги посетите


19 најубави селца во Италија кои вреди да ги посетите

Италија е прекрасна земја која има многу што да понуди на своите туристи, а секако и на своите жители.

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-01.jpg

Додека сите сме научени на големите и познати градови, многумина забораваат дека оваа земја е полна со прекрасни мали селца, кои се исто толку прекрасни како и поголемите места.

Па дури, за некои од нив може да се каже дека имаат поубав шарм од градовите.

Погледнете кои се најубавите села и региони во Италија:

Orta San Giulio, Пиемонт

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-02.jpg

Manarola, Лигурија

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-03.jpg

Sovana, Тоскана

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-04.jpg

San Pantaleo, Сардинија

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-05.jpg

Certara, Кампанија

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-06.jpg

San Leo, Емилија-Ромања

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-07.jpg

Badia, Јужен Тирол

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-08.jpg

Civita di Bagnoregio, Лацио

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-09.jpg

Bellagio, Ломбардија

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-10.jpg

Treia, Марке

19-najubavi-selca-vo-italija-koi-vredi-da-gi-posetite-11.jpg

Уште 9 прекрасни селца на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку може да ве чини еден ден на плажа во познатите туристички места? Порталот Post Office, секоја година објавува таканаречен барометар на цени споре...
Сетубал - еден посебен свет, едно посебно доживување Печашење по заливи секогаш буди пријатни чувства, посебно ако знаеш дека се наоѓ...
Спој на дивина и неверојатен поглед: Плажата Милос на Лефкада е уникат... Сите што не сакаат гужви на оваа прекрасна плажа ќе го пронајдат својот мир. ...