Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите


Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите

Шпанија е една од најживописните земји во светот. Сигурни сме дека на повеќето од вас им е желба да ја посетат барем еднаш во животот.

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-01.jpg

Има многу причини да отпатувате во земјата на сонцето и страста, но една од најважните е за да ги видите нејзините плажи.

Многумина се согласни дека во Шпанија и најмалите плажи имаат што да понудат. Мек песок, изобилство од сонце и кристално чисто море е секогаш добитна комбинација.

Во продолжение погледнете ги најубавите плажи во Шпанија за 2017-тата одбрани од туристите:

El Palmar, Коста де ла Луз

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-02.jpg

Itzurun, Баске

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-03.jpg

La Concha Beach, Сан Себастијан

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-04.jpg

Cofete, Фуертевентура

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-05.jpg

Playa de Mónsul, Алмериа

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-16.jpg

Островите Сиес, Галиција

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-06.jpg

Playa de Langre, Кантабрија

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-07.jpg

Teresitas, Тенерифе

najubavite-plazhi-vo-shpanija-za-leto-2017-08.jpg

Уште 7 прекрасни плажи на следната страница...Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во околината на Парга и Сивота Во близина на прекрасните Грчки гратчиња Парга и Сивота се наоѓаат едни од најуб...
10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете летото Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, ...
Најубавите и најмагични предели во Италија (фото) Без разлика дали сте вљубеник во море, планина или магични селца, Италија нуди п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg