5 Инстаграм профили заради кои ќе посакате веднаш да го посетите Париз
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


5 Инстаграм профили заради кои ќе посакате веднаш да го посетите Париз

Париз е еден од најубавите градови, кој е карактеристичен по архитектурата, уметноста и романтиката.

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-01.jpg

Многумина го посетиле овој прекрасен град на љубовта, но има и такви кои сѐ уште се двоумат иако долго им стои на листата.

Доколку сте од оние кои размислуваат дали да го посетат, следниве Инстаграм профили и фотки со сигурност ќе ве уверат во вистинската одлука.

Од божури, пекари и слаткари, до најдобри француски кафулиња и места за прошетка – постојат стотици причини за да го посетите овој француски град.

Заследете ги следниве 5 Инстаграм профили и со сигурност во наредниот период ќе посакате да отпатувате во Париз:

parisinfourmonths

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-02.jpg

patrickcolpron

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-03.jpg

paris

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-04.jpg

conexaoparis

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-05.jpg

parisjetaime

5-instagram-profili-zaradi-koi-kje-posakate-vednash-da-go-posetite-pariz-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 причини зошто да ја посетите Франција во зима Доколку планирате да ја посетите Франција, зимскиот период е одличен за оваа дес...
Најубавите плажи во Шпанија за 2017-та одбрани од туристите Шпанија е една од најживописните земји во светот. Сигурни сме дека на повеќето о...
Најубавите плажи во околината на Парга и Сивота Во близина на прекрасните Грчки гратчиња Парга и Сивота се наоѓаат едни од најуб...