10 одлични зимски дестинации во Европа кои вреди да се посетат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


10 одлични зимски дестинации во Европа кои вреди да се посетат

Можеби зимата оваа година кај нас не беше идеална и идилична, но затоа сè уште има места кои се совршени за патување во зима.

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-01.jpg

Планински места, зимски центри, скијалишта и топли, удобни хотели – идеално за снежни денови.

Независно дали сте скијач или љубител на природата овие места во Европа ќе ве воодушеват и ќе ви остават незаборавни искуства.

Доколку сакате идеи за патувања, погледнете неколку најдобри зимски европски локации:

Alpe di Siusi, Доломити

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-02.jpg

Åre, Шведска

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-03.jpg

Ла Масана, Андора

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-04.jpg

Валс, Швајцарија

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-05.jpg

Cotswolds, Англија

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-06.jpg

Courchevel, Франција

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-07.jpg

Malmedy, Белгија

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-08.jpg

Aschau im Chiemgau, Германија

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-09.jpg

Копаоник, Србија

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-10.jpg

Ischgl, Австрија

10-odlichni-zimski-destinacii-vo-evropa-koi-vredi-da-se-posetat-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Авантура долга 2.000 километри - Од Куманово до Истанбул со автомобил ... Уште еднаш сфатив дека спонтаните одлуки донесени во животот, остануваат најдлаб...
Колку може да ве чини еден ден на плажа во познатите туристички места? Порталот Post Office, секоја година објавува таканаречен барометар на цени споре...
Замрзнати водопади, дијамантска плажа, зајдисонце кое трае со часови -... Исланд е истовремено и „земјата на полноќното сонце“ и домот на поларните светла...