Топ 10 плажи на брегот на Амалфи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Топ 10 плажи на брегот на Амалфи

Амалфи со сите негови малечки шарени селца е една од најпосакуваните летни дестинации во Европа.

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-001.jpg

Плажите се малечки, но удобни, а контрастот на населени карпи и сина вода го прават ова летно доживување единствено.

Брегот на Амалфи се протега на 50 километри, но има 10 плажи кои сите сакаат да ги посетат кога ќе се најдат во близина:

Marina Grande, Позитано

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-01.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-02.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-03.jpg

Gavitella, Праиано

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-04.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-05.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-06.jpg

Cavallo Morto, Мајори

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-07.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-08.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-09.jpg

Spiaggia Arienzo, Позитано

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-10.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-11.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-12.jpg

Santa Croce, Амалфи

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-13.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-14.jpg

top-10-plazi-na-bregot-na-amalfi-15.jpg

Уште 5 плажи на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 дестинации идеални за пролетно патување со пријателките Нема подобар начин за полнење батерии и собирање искуства од патувања со пријате...
8 причини зошто да ја посетите Хрватска ова лето Од луди забави до раните утрински часови до плажи во недопрени предели, Хрватска...
Вутуми и Врика - две плажи кои се рапсодија од синило на Антипаксос, Г... Мек и топол песок, кристално сино море, зеленило во околина... со еден збор – ле...