10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете летото


10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете летото

Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, истражување и доживување нови искуства. 

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-kade-kje-sakate-da-go-pominete-letoto-01.jpg

Секако, има и голем број на прекрасни плажи каде може да ги поминете летата по свој мерак.

Но, за оние кои сакаат да се бањаат во кристално чиста вода, во продолжение погледнете кои се најубавите плажи. 

Плажи во Италија со најбистра вода:

Otrano, Апулија

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-02.jpg

Spiaggia Rosa, остров Будели

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-03.jpg

San Fruttuoso, Портофино

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-04.jpg

Monte Argentario, Тоскана

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-05.jpg

Tropea, Калабрија

10-plazhi-vo-italija-so-kristalna-voda-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 Инстаграм профили за сите кои ја сакаат Италија Обидот да се претстави сето она кое Италија може да го понуди во само неколку сл...
5 најубави плажи на Кефалонија Кефалонија е остров со бројни плажи кои ги задоволуваат сите вкусови. Без разлик...
Најубавите плажи во Хрватска Сè уште немате идеја каде да го поминете годишниот одмор? Без грижи тука е Хрват...

Најчитани неделава