9 популарни дестинации во сезона vs. надвор од сезона (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


9 популарни дестинации во сезона vs. надвор од сезона (фото)

Санторини ќе ве воодушеви и надвор од сезона, но монсуните на Бали и мрачните зими на Исланд може да ви го расипат расположението.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-01.jpg

Патувањето надвор од сезона, покрај тоа што е економски поисплатливо, е добро затоа што нема да се соочите со реки од туристи и мирно ќе уживате во убавината на дестинацијата што ја посетувате.

Сепак, во некои земји може да ве чекаат монсуни и многу студени зими.

Популарни дестинации  во сезона vs. надвор од сезона:

Венеција, Италија, е популарна дестинација со 30 милиони посетители годишно, од кои најголемиот дел помеѓу јуни и август.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-04.jpg

Во зима изгледа како да сте на сосема друго место.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-05.jpg

Кони Ајленд, Њујорк, во летните месеци.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-02.jpg

Во зима едвај ќе видите човек.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-03.jpg

Исланд во последните години стана хит во месеците кога времето е топло.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-07.jpg

Но, кога ќе пристигне зимата со многу малку дневна светлина остануваат само локалните жители.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-06.jpg

Големиот кањон е една од најпопуларните дестинации во САД.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-08.jpg

Во зима нема туристи и се затвораат некои ресторани и комплекси за сместување.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-09.jpg

Во Москва, Русија, има многу настани и туристи во летните месеци.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-11.jpg

Во зима температурите се навистина ниски и ретко кој има храброст да ја посети.

9-popularni-destinacii-vo-sezona-i-nadvor-od-sezona-foto-13.jpg

Уште 4 дестинации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Замрзнати водопади, дијамантска плажа, зајдисонце кое трае со часови -... Исланд е истовремено и „земјата на полноќното сонце“ и домот на поларните светла...
Порано биле канибали, денес не смеете да носите очила и шапки: 11 факт... Членовите на владата на Фиџи за некои официјални приеми облекуваат здолништа, а ...
Меланија и Елена: „Исланд ни приреди културен шок, но е најубавото неш... Постојат дестинации во светот што секој од нас сака да ги посети. Дестинаци...