Дрвена вила во Швајцарија е прогласена за најдоброто место за зимски одмор (фото)


Дрвена вила во Швајцарија е прогласена за најдоброто место за зимски одмор (фото)

Можете да се сончате на терасата додека околу вас има совршени ски стази, снежно белило и поглед на врвот Матерхорн.

drvena-kukja-od-shvajcarija-e-proglasena-za-najdobroto-mesto-za-zimski-odmor-foto-01.jpg

Дрвената вила „Chalet Les Anges“ втора година по ред е прогласено за најдобро сместување за скијачи од страна на World Ski Awards.

Се наоѓа во ски центарот Зермат, во делот од Швајцарија каде се говори германски. Има спектакуларен поглед кон најиконскиот врв во Европа, Матерхорн.

Има 3 ката, 7 спални соби и дневна соба со отворен концепт.

Почувствувајте дел од атмосферата:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Патување, снег и забава - Што кријат зимските дестинации во Швајцарија... Кога земјата побелува и се трупа со снег, а самото опкружување се преобразува во...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични з... Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...
Дрвја со портокали и градина со домати: Кое изолирано место на Ибица г... Можеби мислите дека поп дивата сака модернистички ентериер и луда забава, но вис...