Хотели низ светот со поглед кој ќе сакате да го доживеете (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Хотели низ светот со поглед кој ќе сакате да го доживеете (фото)

Од антички споменици до неверојатна природа и поглед кон град – овие хотели ќе ве воодушеват со нивниот поглед од прозорец.

hoteli-niz-svetot-so-pogled-koj-kje-sakate-da-go-dozhiveete-foto-01.jpg

Иако можеби не е пресудно за квалитетот на престојот, сепак соба со добар поглед е идеална формула за совршен одмор.

Низ светот има неверојатни места со хотели кои нудат незаборавен поглед кој со сигурност ќе сакате да го доживеете.

Доколку ви значи тоа да се разбудите или да појадувате со поглед кон град, природа или други туристички атракции – овие хотели треба да ги ставите на листа на патување.

Хотели низ светот со најубав поглед:

Вашингтон

Хотел: Hay-Adams

hoteli-niz-svetot-so-pogled-koj-kje-sakate-da-go-dozhiveete-foto-11.jpg

Лос Анџелес

Хотел: Kimpton Everly Hotel

hoteli-niz-svetot-so-pogled-koj-kje-sakate-da-go-dozhiveete-foto-02.jpg

Сиднеј

Хотел: Park Hyatt

hoteli-niz-svetot-so-pogled-koj-kje-sakate-da-go-dozhiveete-foto-03.jpg

Атина

Хотел: The Electra Palace

hoteli-niz-svetot-so-pogled-koj-kje-sakate-da-go-dozhiveete-foto-04.jpg

Рио де Жанеиро

Хотел: Yoo2

hoteli-niz-svetot-so-pogled-koj-kje-sakate-da-go-dozhiveete-foto-05.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Топ 8 места за летување и плажи во околината на Солун Еднодневното патување за шопинг во Солун претворете го во еднодневно или викенд ...
Топ 10 најубави плажи на Хвар, Хрватска (фото) Од истражување скриени богатства, шетање низ уличките богати со историја до ужив...
Топ 10 работи кои треба да ги направите ако летово одите на Миконос Каде да јадете добро гиро, во кој бар да се забавувате, на која плажа да се сонч...