Кој остров е прогласен за најубав во светот за 2019?


Кој остров е прогласен за најубав во светот за 2019?

Кој остров ги победи Крит, Ибица и Малта? Што мислите во која држава се наоѓа најубавиот остров на светот?

koj-ostrov-e-proglasen-za-najubav-na-svet-vo-2019-01.jpg

Мадеира е прогласен за најубав остров во Европа на престижното натпреварување World Travel Awards.

Португалскиот архипелаг има дива убавина и убава клима и е одлична туристичка дестинација во текот на целата година.

Зад него останаа Крит, Сардинија, Малта и низа други познати острови кои беа номинирани во оваа категорија.

Атлантскиот океан и природноста на ова места го прават вистинско катче за уживање и релаксација.

Како изгледа Мадеира:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 хотелски соби во Париз со најубав поглед Париз е град од кој никогаш нема да ни здодее. Вечна инспирација за уметниците и...
Одмор во Порторико – што да посетите? Кога ќе се спомнат Карибите, прво нешто што ни паѓа на ум на сите, се Бахамите и...
Хотелски соби со најубав поглед, од кои нема да сакате да излезете Погледот кои некои хотелски соби го нудат се толку величествени, што не би сакал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg