9 работи кои може да ги направите оваа есен низ Македонија


9 работи кои може да ги направите оваа есен низ Македонија

За да ја доживеете есента со сите нејзини бои, звуци и ароми, не мора да одите многу далеку. Искористете го она што ви е на дофат на рака.

9-raboti-koi-moze-da-gi-napravite-ovaa-esen-niz-makedonija-001.jpg

Што да правите оваа есен, без да излезете надвор од границите?

Оваа есен е идеална за:

1. Да испиете еден топол чај во Планинарски дом Караџица

2. Да посетите мало, неистражено селце со вкусна храна и фантастичен поглед. На пример, село Јанче.

3. Да направите есенски пикник на Козјак.

4. И Кокино е примамлива локација со добар поглед, мезе и вино.

5. Матка има посебно златно-жолта убавина во есен.

6. Уловете ги последните сончеви денови преку шаренилото на Старата скопската чаршија и топлиот чај.

7. Дали некогаш детално сте прошетале низ локалитетот Маркови Кули? Еве ви шанса.

View this post on Instagram

Hey #Prilep 👋🏻 #landscape #city #allalongthewatchtower

A post shared by Tomi (@tomijovanoski) on

8. „Изгубете се“ некаде низ Галичник.

9. Ако сте ентузијасти во природа, отворете го шаторот на непозната локација.

View this post on Instagram

Serenity #adriatichero

A post shared by Marko Gugoski (@mgugoski) on

Слободно дополнете ја листата со ваши предлози, места и есенски активности во природа...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто патувањата во есен се поубави? Многумина ги поврзуваат патувањата со летниот период поради годишните одмори кои...
Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични зимски фотки Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...

Спонзорирани линкови: