20 фото причини да го посетите Боровец во снежната сезона
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


20 фото причини да го посетите Боровец во снежната сезона

На само 230 km од Скопје, сместен на бугарската планина Рила, Боровец е местото кое задолжително треба да го посетите во снежната сезона. 

20-foto-prichini-da-go-posetite-borovec-vo-snezhnata-sezona-01.jpg

Иако не е ново и години наназад за време на зимската сезона Боровец е препол со туристи од секаде, кои уживаат во скијањето и убавините на планината, сепак многумина се двоумат дали да го посетат.

Покрај добрите ски стази, она што со сигурност ќе ги натера нескијачите да го посетат Боровец, се комплексите Малина и Јагода, кои можеби ќе ги препознаете од магичните Инстаграм фотки.

Дрвени куќички среде шума, со посебен зимски шарм, многу снег, други прекрасни хотели, чист воздух и вистинска зимска идила – зарем ви треба нешто повеќе?

Фотки кои ќе ве натераат да го ставите Боровец на листата на зимски патувања:

https://www.instagram.com/p/B5xS3odgVXn/

View this post on Instagram

❄️🏀❄️

A post shared by Alexandra (@alexan19) on

View this post on Instagram

Pow day❄️

A post shared by Haralampos Kaskanis (@hariskaskanis) on

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Што да правите и што да посетите во Сараево? Сараево е најголемиот и главниот град на Босна, град на контрасти и различности ...
10 причини зошто да ја посетите Франција во зима Доколку планирате да ја посетите Франција, зимскиот период е одличен за оваа дес...
20 фото причини да го посетите Париз во есен Ако и вие имате впечаток дека периодов многумина го посетија Париз, време е да г...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава