Хотел во Кападокија со најубав поглед и базен – место каде сакаме да се телепортираме (фото)


Хотел во Кападокија со најубав поглед и базен – место каде сакаме да се телепортираме (фото)

За хотелот Local Cave House, сместен во Ѓореме, Турција, не залудно велат дека го има можеби најубавиот поглед во светот.

hotel-vo-kapadokija-za-najubaviot-bazen-i-najubaviot-pogled-vo-svetot-01.jpg

Хотелот нуди одличен поглед кон балоните за летање, кои станаа заштитен знак на Кападокија, а и неговата внатрешност ќе ве остави без зборови.

View this post on Instagram

woke up to this ⛰

A post shared by KATJA Baumgartner (@katjabaumi) on

Терасите на собите се пространи, а отворениот базен иако е скриен од надворешниот свет, има прекрасен поглед.

Хотелот е делумно вграден во околните препознатливи карпи и наликува на вистинска пештера.

Покрај сместувањето, овде можете да најдете и разни тури за разгледување на околните области. Па, ако планирате да ја посетите Кападокија откако ќе се смири ситуацијава, дефинитивно вреди да отседнете во Local Cave House.

Место каде посакуваме да бидеме во моментов:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични зимски фотки Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...
Тајни на хотелите кои вработените ги премолчуваат Сместувањето е една од најважните работи за време на летниот одмор. На крајот од...
Хотелот во Париз каде блогерките ги прават најдобрите фотки Hôtel Plaza Athénée е хотелот во Париз каде блогерките ги прават најдобрите фотк...

Најчитани неделава