Бесконечно морско синило – Инстаграм профил ве води на прошетка низ хрватските плажи (фото)


Бесконечно морско синило – Инстаграм профил ве води на прошетка низ хрватските плажи (фото)

Летово уште не знаеме дали ќе можеме да отидеме на пристоен одмор надвор од земјава, но овие фотки ќе ве однесат на прекрасно виртуелно патување.

beskonechno-morsko-sinilo-instagram-profil-ve-vodi-na-proshetka-niz-hrvatskite-plazhi-foto-01.jpg

За оние кои уживаат во поглед кон бесконечно морско синило, овој профил е идеален.

Љубителите на Јадранот точно ќе знаат како изгледа да си на овие места, а дури и да не сте ја посетиле Хрватска, фотките ќе ве натераат да го направите тоа веднаш по отворање на границите.

Тимотеј е фотограф кој се фокусира на фотографии од море и плажи низ Хрватска, а на Инстаграм објавува неодоливи места на кои ќе сакате да се телепортирате.

Кое место ќе биде вашиот фаворит? Уживајте...

Задар 

Дубровник

Макарска 

Вис

Крк

Уште прекрасни места на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 фото причини да го посетите Париз во есен Ако и вие имате впечаток дека периодов многумина го посетија Париз, време е да г...
16 фото причини да го посетите Загреб во есен Освен што е популарен во зимскиот период со совршените божиќни пазари, Загреб е ...
Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег Снежна покривка конечно се распосла низ Копаоник, а инстаграмџиите не пропуштија...

Најчитани неделава