Фото-прошетка по дијамантската плажа, која до лани беше недостапна за туристи


Фото-прошетка по дијамантската плажа, која до лани беше недостапна за туристи

Нуса Педина е остров југоисточно од индонезискиот остров Бали и е популарна егзотична дестинација, но неверојатната дијамантска плажа до неодамна беше недостапна за туристи.

foto-proshetka-po-dijamantskata-plaza-koja-do-lani-bese-nedostapna-za-turisti-001.jpg

Од високите карпи можеше само да се гледа дијамантската плажа, но поради тешко достапниот предел, речиси никој не можеше да стигне до неа.

Локалците минатата година решиле да издлабат скалила во карпите за сега туристите може да уживаат во чистата вода и ситниот песок.

Плажата е отворена за јавноста, а до неа ве делат само неколку минути спуштање по скалите.

Како изгледа рајот кој ќе го видите таму:

View this post on Instagram

🔙🏝

A post shared by Romain Fays (@romainfays) on

View this post on Instagram

liburan ke surga tersembunyi nusa penida bersama @tripnusapenidalovely ! Private trip !! . Paket tour : * 1 hari trip (pp) * Trip combination * Trip 1 hari + snorkling * 2 hari 1 malam * 3 hari 2 malam . Harga barat dan timur ( min. 2 orang ) * 2 orang : Rp. 600.000/ per pax * 3 orang : Rp. 550.000/ per pax * 4 orang : Rp. 500.000/ per pax * 5 orang : Rp. 450.000/ per pax * 6 orang : Rp. 350.000/ per pax Kalau ambil combination tambahan (per orang) Rp. 50.000/per orang . Bisa pilih salah satu destination : . Destination barat ( west ) * kelingking beach * Broken beach * Angle billabong * Cristal bay Destination timur ( west) * diamond beach * Atuh beach * Rumah pohon /raja lima * Bukit teletubis Destination combination (west and east) * kelingking beach * Palung clif * Diamond beach * Rumah pohon dan raja lima Tour include * tiket fasboat sanur to nusa penida (pp) * Private mobil di nusa penida * Restribusi tiket / objek wisata * Driver + guide +++ * Makan siang / lunch * Air mineral selama dinusa penida Harga snorkling + tour nusa penida (west) Sudah private mobil + guide Sudah private fasboat + guide * 2 orang : Rp 850.000 / per pax * 3 orang : Rp 800.000/ per pax * 4 orang : Rp 750.000/ per pax * 5 orang : Rp 650.000/ per pax * 6 orang : Rp 600.000/ per pax . * kelingking beach * Angle bilabong * Broken beach Lokasi snorkling * manta bay * Gamat bay * Cristal bay . More info / reservation : * CAll/ WA : +6285338226860 *ID LINE : @nusapenidalovely * EMAIL: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. * WEB : wwww.nusapenidalovely.com . ——————————————— . #kelingkingbeach#brokenbeach#crystalbay#nusapenida#nusapenidaisland#nusapenidatour#nusapenidatours#nusapenidatrip#nusapenidatravel#nusapenidaholiday#nusapenidatraveling#tripnusapenida#tournusapenida#travelnusapenida#explorenusapenida#wisatanusapenida#pakettripmurah#paketnusapenida#diamondbeach#bali#opentripnusapenida

A post shared by NUSA PENIDA TOUR AND TRIP (@nusapenidalovelyy) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 фото причини да го посетите Париз во есен Ако и вие имате впечаток дека периодов многумина го посетија Париз, време е да г...
Кој остров е прогласен за најубав во светот за 2019? Кој остров ги победи Крит, Ибица и Малта? Што мислите во која држава се наоѓа на...
16 фото причини да го посетите Загреб во есен Освен што е популарен во зимскиот период со совршените божиќни пазари, Загреб е ...

Најчитани неделава