Неистражена Македонија – 20 неверојатни фотки од места за кои нема да поверувате дека се во нашата држава (фото)


Неистражена Македонија – 20 неверојатни фотки од места за кои нема да поверувате дека се во нашата држава (фото)

Овој неверојатен профил на Инстаграм ги обединува фотките на сите вљубеници во природата на нашата прекрасна Македонија. Со помош на хаштагот #НеистраженаМакедонија и вашата фотка лесно може да се пронајде на местото кое ги обединува убавините на нашата матична земја.

Neistrazena-Makedonija-20-neverojatni-fotki-01.jpg

Гледајќи ги, останува само да се запрашаме – има ли поубава земја од нашата Македонија?

Порече

Тресонче

Вевчански извори

Црник, Пехчево

Големо Езеро, Пелистер

Пехчево

Гари

Дихово

View this post on Instagram

#Repost @markodzambazoski • • • • • • Користете го хаштагот #НеистраженаМакедонија на вашите фотографии или тагнете нѐ за вашите фотографии да бидат објавени. ・・・ После неколкучасовно возење пристигнавме во Дихово, село под падините на планината Баба. Нè пречекаа две бабички кои што домаќински ни посакаа добредојде, па нè насочија кон местата кои треба да ги посетиме. Беше пладне и премногу топло и веднаш се упативме кон диховските капеници (или што би рекле битолчани ,,капејнци"), на дваесетина минути пешачење од селото. Погледот кој нè дочека ме остави без здив. Ниту студените планински извори кои што го полнат овој природен базен не нè поколебаа да се нурнеме во овие кристално бистри води. „Рај“ е недоволно силен епитет да се опише ова место, па токму и затоа реномираниот туристички водич Lonely Planet го сместил Дихово на листата 50 најубави непознати локации во Европа! . . #НеистраженаМакедонија #rebornphoto #истражијамакедонија #instagraphytk #instagraphymkd #фотонанеделата #фотонаденот #инстаграмџии #revoshot #natureloversmacedonia #vscobalkan #vscomacedonia #exploremacedonia #macedonia #Македонија #macedoniatravel #neistrazenamakedonija #gopromacedonia #nikon #thebestofmacedonia #dihovo #дихово #pixelpanda #killergrams #natgeo #lonelyplanet #livingonearth #findyourwild #natgeobalkan

A post shared by Неистражена Македонија (@neistrazhenamakedonija) on

Колешински водопади

Миравци

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Македонија има рајска убавина: Недогледни полиња сончогледи среде Пелагонија (фото) Овие фотографии од недогледните сончогледови полиња се уште еден доказ дека Маке...
Теово – зелен рај во кој вистински ќе се поврзете со природата (фото) Теово е село во Општина Чашка лоцирано во источниот дел на областа Азот во околи...
9 работи кои може да ги направите оваа есен низ Македонија За да ја доживеете есента со сите нејзини бои, звуци и ароми, не мора да одите м...

Најчитани неделава