Достојна за кралеви – „Краљева плажа“ во Црна Гора е песочно-тиркизен бисер за романтични души (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Достојна за кралеви – „Краљева плажа“ во Црна Гора е песочно-тиркизен бисер за романтични души (фото)

Милочерската или уште познато како „Кралска (Краљева) плажа“ се наоѓа под поранешната летна куќа на кралското семејство Караѓорѓевиќ.

Kraljeva-plaza-vo-Crna-Gora-01.jpg

Изградена во 1934 година, одделена со ѕид од главниот пат со две порти, едната кон Прсно, а другата на излезот кон Свети Стефан, оваа плажа е апсолутно прибежиште за сите романтични души кои сакаат мирен, идиличен одмор.

Плажата е долга 280 метри, а во заднината се наоѓа шумата Милочер која зафаќа 18 хектари, со ретки егзотични видови дрвја како што се либански кедар, тропска мимоза, јапонска мушмула, кактуси, агава…

Плажата Милочер е песочна плажа со прекрасна заднина, а ексклузивниот хотел претставува совршено дело на природата и човечките раце.

Доколку летувате во Црна Гора, не смеете никако да го испуштите овој песочно-тиркизен бисер:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...
Одвиткани спомени од патувања и носталгија спрема некогашната нормалност Ги сакам оние моменти кога ќе се најдеш на некое место кое ќе ти отвори толку мн...
Господ се заборавил од дарување убавина – Берово е магично наесен (фото) Македонија е прекрасна, но доколку барате мир, убавина, чист воздух, бесценета п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg