Туристи споделуваат уникатни сцени од Париз (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Туристи споделуваат уникатни сцени од Париз (фото)

Од недостигот на простор до магијата на париските улички, луѓе споделуваат сцени од нивните патувања во Париз.

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-01.jpg

Франција и Париз речиси секогаш се на листите на најпосетени држави, односно градови во светот.

Зошто главниот град на Франција има посебна магија?

Патници споделуваат сцени оттаму:

„Ова се случува кога живееш во Париз и немаш доволно простор.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-02.jpg

„Во мало француско село пронајдов автомат за багети.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-03.jpg

„Постојат и специјални автомати за различни типови на сирења и кашкавали.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-04.jpg

„Границата помеѓу Монако (лево) и Франција (десно.)“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-05.jpg

„Уникатни градби.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-06.jpg

„Неверојатен поглед од соба во стан во Париз.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-07.jpg

„Вечера во Париз.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-08.jpg

„Вкусот на Париз.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-09.jpg

„Подземно метро од друга ера.“

17-unikatni-sceni-od-pariz-spodeluvaat-patnici-10.jpg

Уште 8 сцени на следната страна...Би можело да ве интересира:

15 хотелски соби во Париз со најубав поглед Париз е град од кој никогаш нема да ни здодее. Вечна инспирација за уметниците и...
20 фото причини да го посетите Париз во есен Ако и вие имате впечаток дека периодов многумина го посетија Париз, време е да г...
Зошто патувањата во есен се поубави? Многумина ги поврзуваат патувањата со летниот период поради годишните одмори кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg