Карпата во Лесново со волшебен поглед од којашто сите сакаат да направат фотка (фото)


Карпата во Лесново со волшебен поглед од којашто сите сакаат да направат фотка (фото)

Македонија изобилува со прекрасна природа и локации што го одземаат здивот со својата убавина. Една од нив е карпата која високо се издигнува во непосредна близина на Лесновскиот манастир.

Karpata-vo-Lesnovo-so-volsheben-pogled-01.jpg

Таа нуди спектакуларен, низински поглед на сè што се простира пред неа, раскошно, бујно зеленило кое ги обвива околните села пред Лесново.

Чиста и недопрена природа. Место каде што ќе може да одморите, да уживате во волшебниот пејзаж, мир и тишина по кои сите сме во потрага покрај стресот на секојдневието.

Откако ќе се изнауживате во погледот, задолжително посетете го и Лесновскиот манастир и пештерите во неговата непосредна близина. Секако сте многу блиску до целта.

А дотогаш, фотките нека ве примамат да ги направите сите овие нешта што е можно поскоро:

https://www.instagram.com/p/CO1A-GxrOKj/

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одвиткани спомени од патувања и носталгија спрема некогашната нормалност Ги сакам оние моменти кога ќе се најдеш на некое место кое ќе ти отвори толку мн...
Господ се заборавил од дарување убавина – Берово е магично наесен (фото) Македонија е прекрасна, но доколку барате мир, убавина, чист воздух, бесценета п...
Хотелот во Финска каде сите блогерки одат за да направат фантастични зимски фотки Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стакл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg