11 илустрации заради кои на родителите со мали дечиња ќе им се плаче и смее истовремено
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


11 илустрации заради кои на родителите со мали дечиња ќе им се плаче и смее истовремено

За некој, утрото не започнува без шолја кафе. Но, за родителите утрото не започнува без детски плачки.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-001.jpg

Од моментот кога ќе отворат очи, па за време на појадокот, па додека се подготват за на градинка или училиште, трае една константна и неизвесна борба.

Токму затоа, додека родителите со мали дечиња ги гледаат следниве илустрации, ќе сакаат гласно да се насмеат, но и да заплачат од мака...

1. Кога омилената храна за појадок на детето се потрошила, а не сте нашле време да купите ново пакување...

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-1.jpg

2. Додека решавате еден проблем, сигурно се создаваат уште најмалку два.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-2.jpg

3. Детските желби ретко кога се во согласност со временските услови.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-3.jpg

4. Би ги жртвувале своите желби, само да има мир во куќа. Иако е речиси невозможно да се постигне.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-4.jpg

5. Погодете чија мајка дознала за претставата пред половина час.

11-ilustracii-zaradi-koi-na-roditelite-so-mali-decinja-ke-im-se-place-i-smee-istovremeno-5.jpg

Продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мали животни лекции на кои сакам да ја научам мојата ќерка Секоја мајка сака својата ќерка да ја научи на сето она што таа го искусила во т...
15 илустрации кои точно го опишуваат животот кога имате деца Родителството е исполнето со радосни моменти во секоја фаза, но факт е дека не е...
„Ќе те земе полицаецот“- негативни последици од лажењето на децата Едно неодамнешно истражување вели дека родителите не треба да користат дури ни б...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава