Мајка, која во текот на целата бременост имала мало стомаче, роди близнаци: „Изгледа добро кријам бебиња“


Мајка, која во текот на целата бременост имала мало стомаче, роди близнаци: „Изгледа добро кријам бебиња“

Ребека објавувала фотки од трудничкото стомаче во текот на целата бременост, но речиси никој не можел да поверува дека таа е воопшто бремена, па можете да го замислите шокот на следбениците и околината кога родила близначиња?

Nikoj-ne-veruvashe-deka-ovaa-zena-e-bremena-a-potoa-rodi-bliznaci-01.jpg

Ребека Харли е мајка на пет деца, а додека беше бремена со четвртото и петтото дете постојано објавувала видеа на социјалните мрежи.

Но, она што е необично за оваа мајка е тоа што таа немала голем труднички стомак, па многумина не верувале дека е бремена, бидејќи во 17-тата недела нејзиниот стомак бил рамен, но и на сите останати фотки кои ги објавувала од бременоста. 

Таа се породила во 35-тата недела, а во видеото по породувањето открива дека родила близнаци, со што ги збунила фановите. Видеото е прегледано 1.3 милиони пати.

„Навистина сум шокирана дека имало две бебиња. Се надевам дека сте добро“ – напиша една следбеничка во коментарите.

Други пак коментираат дека најверојатно имала скриена преграда каде што ги чувала бебињата.

Таа се породила две недели порано од терминот и роди две идентични девојчиња со еднаква тежина од 2 kg.

„За сите оние што ги следевте моите видеа за малиот стомак, имам нова приказна од 35-тата недела. По сè изгледа, добро кријам бебиња“ – вели таа во видеото.

@nolanohana

So… who is up for an update..? ##35weeks ##pregnancy ##pregnancyupdate ##bellyupdate ##momlife

♬ original sound - Becca

Таа подоцна сподели на социјалните мрежи дека таа и нејзиниот сопруг знаеле дека ќе имаат близнаци, но одлучиле убавите вести да ги чуваат за себе.

Тие рекоа дека уште во 4-иот месец од бременоста знаеле дека наместо само четврто дете, ќе ги добијат четвртото и петтото дете.

Погледнете повеќе фотографии од трудничкиот стомак на Ребека, кои ги објавувала во бременоста:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка доби близнаци зачнати во различно време: „Затруднев пак додека бев бремена“ Близначињата на Ребека Робертс се родени на ист ден, но се зачнати во растојание...
Исповед на жена која станала мајка на 50 години: „Научена сум да бидам себична, немам сила да трчам ... Кога Антеа Николас дознала дека е бремена и таа како и голем број други мајки по...
Мамо, ти само потруди се да живееш долго, долго... Мајка ми има 73 години. Ми подава круша и, со доза на извинување во гласот, вели...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg