5 знаци при организирањето на свадбата покажуваат дека бракот нема да успее

Носењето одлуки за организацијата на свадбата тајно зад грбот на саканата личност е знак дека бракот нема да трае долго.

5-znaci-pri-organiziranjeto-na-svadbata-pokazuvaat-deka-brakot-nema-da-uspee-01.jpg

Кај нас невестата и младоженецот најчесто сами ги организираат свадбите, но во странство често ангажираат организатори на свадби.

Тие, покрај комплетна организација на церемонијата, веќе се истренирани да ја проценат и психологијата на младите.

Откриваат кои знаци кај невестата и младоженецот сигнализираат дека бракот нема да трае долго:

Невестата и младоженецот си се обраќаат со навредливи имиња пред други луѓе.

5-znaci-pri-organiziranjeto-na-svadbata-pokazuvaat-deka-brakot-nema-da-uspee-02.jpg

Еден од нив тајно носи одлуки за организацијата на свадбата и прави работи зад грбот на другиот.

5-znaci-pri-organiziranjeto-na-svadbata-pokazuvaat-deka-brakot-nema-da-uspee-03.jpg

Еден од нив воопшто не е заинтересиран да учествува во дискусиите за свадбата.

5-znaci-pri-organiziranjeto-na-svadbata-pokazuvaat-deka-brakot-nema-da-uspee-04.jpg

Невестата и младоженецот не сакаат да прават компромиси, без разлика дали тоа е музика или список на гости.

5-znaci-pri-organiziranjeto-na-svadbata-pokazuvaat-deka-brakot-nema-da-uspee-05.jpg

Едниот од нив јавно негативно ги коментира изборите на партнерот.

5-znaci-pri-organiziranjeto-na-svadbata-pokazuvaat-deka-brakot-nema-da-uspee-06.jpg

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 фото докази дека свадбата може да ви биде бајковита и без да потрошите цело богатство „Сама си направив торта и колачи за свадба. Беше многу стресно, но вредеше секој...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg