Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Пред и потоа: Фото докази дека невестинската шминка прави чуда

Еден од клучните моменти за невестата на денот на свадбата е нејзиниот изглед, а шминката игра голема улога во тоа.

pred-i-potoa-10-foto-dokazi-deka-nevestinskata-shminka-pravi-chuda-01.jpg

Дури и ако мислите дека шминката не може многу да смени, вистината е дека таа всушност прави чуда, посебно кога е професионална, невестинска шминка.

Секако, фризурата и самиот фустан се исто така многу важни за целокупниот изглед, но сте помислиле ли како би изгледале како невеста ако имате фризура, а немате шминка?

Шминката додава гламур и шарм во невестинскиот изглед, а следниве пред и потоа фотки се доказ за тоа.

Трансформација на невести пред и по шминка:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg