Црна венчаница, торта со скелети: Како изгледаше рокенрол свадбата на еден пар?

Клер вели дека отсекогаш сонувала да се омажи во црна венчаница и сега тоа ѝ се остварило.

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-01.jpg

Младоженците Клер и Џо не сакале традиционална свадба обоена во бело, па затоа се одлучија за рокенрол церемонија во Лас Вегас.

Невестата носеше црна Vera Wang венчаница и косата ѝ беше бојадисана во розово. Tие позираа покрај црн ѕид со скелети, а имаа и торта со скелети.

На нетипичната свадба имаше и тетовирање на младоженците, караоке, 40 гости и тура со автобус.

Фотки од нивната свадба:

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-10.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-09.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-08.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-07.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-06.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-05.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-04.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-03.jpg

crna-venchanica-torta-so-skeleti-par-imashe-rokenrol-svadba-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...
Луксузна ромска свадба одржана во Виена: Сватовите ја купија невестата за огромна сума пари Невестата била купена за неколку десетици илјади евра, а гостите не се штеделе н...
Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg