Најубавите венчаници од невестинските колекции за пролет 2020 (фото)

Раскошна венчаница, елегантен тесен фустан или венчаница во бохо стил – која ќе биде вашиот фаворит?

najubavite-venchanici-od-nevestinskite-kolekcii-za-prolet-2020-foto-01.jpg

Светските дизајнери ги презентираа невестинските колекции за пролет 2020, а со сигурност нема да сакате да пропуштите некои од најубавите венчаници.

Carolina Herrera, Vera Wang, Oscar de la Renta, Monique Lhuillier и уште неколку други дизајнери се дел од нашата листа со најубави венчаници – кој ќе биде вашиот фаворит?

Без разлика дали ви е потребна инспирација за вашата венчаница или само сакате да се воодушевувате – погледнете дел од најубавите венчаници за пролет 2020:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Невеста од Израел што тверка на својата свадба стана вирален хит (видео) „Не сакав религиозна свадба, туку голема хип-хоп забава и сонот ми се оствари“, ...
„Голите“ венчаници ги освоија невестите низ светот – би носеле ли ваков фустан на вашата свадба? „Најголем број жени не сакаат да носат балски фустани. Навистина е исцрпувачко, ...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg