Нежни и елегантни невестински фризури за летните свадби (фото)

Целосно собрана или полу-собрана коса, декорирана со бисерчиња или нежно венче – која фризура ќе ја одберете за вашиот ден?

nezhni-i-elegantni-nevestinski-frizuri-za-letnite-svadbi-foto-01.jpg

Фризурата на невестите е еден од најважните детали покрај фустанот и шминката, а во пролетниот и летниот период, не е лесно да се одбере идеалната.

Во топлите денови, ќе сакате фризурата да ви трае цел ден, па најдобро е да одберете целосно собрана или барем полу-крената.

Невестите кои сакаат да останат едноставни, а сепак елегантни, ќе се воодушеват од идеите во продолжение.

Нежни венчиња, бисери, елегантни шноли и панделки – кој ќе биде вашиот избор за невестинска фризура?

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...
Свадбен фотограф споделува најуникатните идеи и совети за свадба – не мора да има торта, не следете ... Пречекајте ги гостите на забавен начин, заменете ја свадбената торта со омиленио...
20 идеи за мини невестински фустанчиња за афтер-парти Сè почесто невестите се одлучуваат во текот на вечерта да се ослободат од тешкат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg